Malwarebytes, kötü niyetli kripto para madenciliğinin yüzde 26 düştüğünü söylüyor !

15 Eki 2018 tarihinde yazıldı

Malewarebytes, kripto para madenciliği ile ilgili iyimser bir rapor yayınlandı. Raporda, kötü niyetli kripto madenciliğinin Bitcoin'in fiyatı düştüğü için kademeli olarak düştüğünü belirtiliyor. Malewarebytes'e göre bu saldırılar 3.çeyrekte yüzde 26 düştü. Raporda, madencilik Bitcoin’den elde edilen daha düşük karların, bazılarının bu tür saldırıların başlatılmasının büyük olasılıkla engellenmesi bekleniyor.

Ekim 2017'de, Bitcoin fiyatının tavan yaparak yükselmesiyle, kripto para madenciliği saldırılarında büyük bir artışa yol açtı. Malwarebytes'e göre, kripto madenciliği tespitleri, yaz ayları boyunca yeniden küçük bir dalgalanma dışında, o zamandan bu yana kaymaya devam etti.

Diğer bir iyi haber ise Malwarebytes'in kötü niyetli madenciliğin tespit edilmesi ve engellenmesi nispeten daha kolay olduğunu söyledi.

Raporda, "Madencilerin güvenliğini sağlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı" dedi. “Yıllarca süren kripto madenciliği saldırısının sonucu olarak, birçok satıcı artık madencilik yazılımlarını potansiyel olarak kötü niyetli olarak hedefliyor. Tüketiciler, madencilerle enfekte olmaktan ve daha çok bankacılık trojan ve casus yazılımlardan endişelenmekten daha az endişelenmeli.”


Bizimle paylaşmak istediğiniz şeyler mi var ? Bizimle paylaşın

Tedarik zinciri güvenini geliştirmek için blockchain kullanma

Serileştirme özelliğimizin bir parçası olarak Systech International'ın Bulut Uygulama Hizmetleri Direktörü Joseph L Lipari tedarik zinciri güven açığını kapatırken blok zincirinin önemini ortaya koyuyor.

Sony Telif Hakkı Yönetimi için Blockchain'e Geçiyor

Japon devi Sony, kimlik doğrulama sorunlarını çözmek, fikri mülkiyet haklarını kontrol etmek ve ele almak için blockchain tabanlı bir yazılım geliştirdi.